ÖVRIGT / Diverse / Ram 3501425
*
nr 350 1425
Ram
65x102
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 februari 2005
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:29
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05
-
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåtvitt kompaniporslin, Diameter: 8-1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
6033 Kräftfat
Carl Tielsch-Altwasser, porslin. Diameter: 35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:34
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:38
*
Ram
nr 350 1425
Ram
65x102
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 februari 2005 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:29 -
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05 -
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåtvitt kompaniporslin, Diameter: 8-1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
6033 Kräftfat
Carl Tielsch-Altwasser, porslin. Diameter: 35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:34 -
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:38